چرچیل و راننده

سلام که نام نازنین خداست 

397/89

از چرچیل نخست وزیر انگلستان در ایام جنگ جهانی دوم پرسیدند که آیا می دانستی فاتح جنگ خواهی شد؟ پاسخ داد با یک حادثه ساده پی بردم که جنگ را خواهیم برد.

شرکت در جلسه ای حیاتی در راس ساعتی معین الزام آور شد. چرچیل می گوید : به  علت اشتغال به کارهای دیگر چند دقیقه مانده به جلسه به راننده ام گفتم فوری مرا به محل جلسه برساند . راننده مسیر کوتاه اما ورود ممنوع را انتخاب کرد .

وسط خیابان ناگهان افسر راهنمایی و رانندگی قبض جریمه به دست در حین بمباران پیدا شد و دستور توقف داد. راننده گفت : نخست وزیر است و به جلسه ای محرمانه می رود و باید راس ساعت به جلسه برسد و به همین دلیل از خیابان ورود ممنوع استفاده کردم. 

افسر با خونسردی گفت : " هم ماشین و هم نخست وزیر و هم وظیفه ام را خوب میشناسم".

چرچیل از افسر میخواهد تا جریمه را بنام او بنویسید. اما افسر می گوید : جریمه متعلق به راننده خاطی است و باید به نام وی نوشته شود . اما شما میتوانید شخصا پرداخت قبض را به عهده بگیرید.با تسلیم برگ جریمه ، چرچیل دستور دور زدن را به راننده داد چراکه نمی توانست اجازه دهد در خیابانی که ورود ممنوع است حتی پس از جریمه حرکت داشته باشد.

وقتی راننده مشغول دور زدن شد چرچیل با لبخندی خاص سیگار برگش را روشن کرد و گفت : جنگ را می بریم. ....!! راننده گفت : قربان جریمه شدیم ، زیر بمباران ماندیم ، به جلسه نمیرسیم بعد شما از پیروزی میگویید؟ چرچیل پاسخ می دهد جنگ را می بریم چون قانون حاکم است و خیابانهای لندن به رغم بمباران سنگین دشمن با قانون اداره میشود. 

ته نوشته 1: با زندگی هیچ وقت قهر نکن. دنیا منت هیچ کس را نمی کشد.

ته نوشته 2: هرگز به امید فردا ، محبت خود را ذخیره نکنید. شاید فردایی وجود نداشته باشد. 

خدایا سرنوشت مرا خیر بنویس .

/ 39 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قلتوقی

سلام سید بزرگوار... وقت بخیر ... ساعات و لحظات سرشار از سلامتی . شادکامی برایتان آرزومندم .... چرا این شنبه ما را محروم کردید؟[گل][گل]

از مهین آباد

آن یکی بر پشت تانک تازیده است این یکی بر صدر بانک نازیده است کار هر دو بر دل و بر دیده است لکن اما "این کجا و آن کجا" عده ای در ساز شیطان می دمند عده ای در کوی رحمان می دوند هر دو تایی راه خود را می روند لکن اما "این کجا و آن کجا

دلسوختگان

گاه ... یک لبخند آنقدر عمیق می شود ... که گریه می کنیم ... گاه ... یک نغمه آن قدر دست نیافتنی می شود ... که با آن زندگی می کنیم ... گاه ... یک نگاه آن چنان سنگین است ... که چشمانمان رهایش نمی کنند ... و گاه یک عشق آن قدر ماندگار می شود ... که فراموشش نمی کنیم ... رویای با تو بودن را ... نمی توان نوشت ... نمی توان گفت ... و حتی نمی توان سرود ... با تو بودن قصه شیرینی ست به وسعت تمام تنهایی‌ها ... و داشتن تو فانوسی به روشنایی هر چه تاریکی در نداشتنت ... و ... و من همچون غربت زده ای در آغوش بی کران دریای بی کسی ... به انتظار ساحل نگاهت می نشینم ... و می مانم تا ابد ... تا وقتی که شبنم زلال احساست ... زنگار غم را از وجودم بشوید ... عزیز دریایی من .....

دلسوختگان

شکستن قلب انسان ها ، اصلا کار دشواری نیست و از دست همه برمی آید ! آن چه دشوار است ، نشکستن دل هاست ... " ژان پل سارتر "

پرچین خاطره

دستم به روی سينه برای ارادت است.
 اين بارگاه قدس امام کرامتست.
 فرقی نميکند زکجا ميدهی سلام؛
 او ميدهد جواب تو را، اصل نيت است.
 فرقی نميکند که کجای حرم روى؛
 حتی نگاه کردن گنبد عبادت است.
 میلاد شمس الشموس و انیس النفوس آقا علی بن موسی الرضا مبارک باد[گل][گل][گل]

گل پامچال

دستم به روی سينه برای ارادت است.
 اين بارگاه قدس امام کرامتست.
 فرقی نميکند زکجا ميدهی سلام؛
 او ميدهد جواب تو را، اصل نيت است.
 فرقی نميکند که کجای حرم روى؛
 حتی نگاه کردن گنبد عبادت است.
 سلام میلاد شمس الشموس و انیس النفوس آقا علی بن موسی الرضا مبارک باد.[گل][گل]

دلسوختگان

طرز ﺧﻮﺩﮐﺸﯽ ﺩﺭ ﻫﺮ ﮐﺲ ، ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺷﻪ...! ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ﺷﯿﮏ ، ﻧﻤﯽ ﭘﻮﺷﻪ.. ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ، ﺁﺭﺯﻭﯾﯽ ﻧﻤﯿﮑﻨﻪ.. ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ﺑﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻧﻤﯿﺪﻩ.. یکی ، دیگه به خودش نمیرسه... ﯾﮑﯽ مدام ﺗﺮﺍﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﮔﻮﺵ ﻣﯿﺪﻩ.. ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﺵ ، عکس ﯾﺎﺩﮔﺎﺭﯼ ﻧﻤﯿﮕﯿﺮﻩ...! یکی ، محبت نمی کنه ...! یکی ، دیگه محبت نمیپذیره ...! و..... اینگونه است که ﺍﮐﺜﺮ ﺁﺩﻣﻬﺎ در ٣٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﻣﯽ ﻣﯿﺮﻧﺪ و ﺩﺭ ٨٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺩﻓﻦ میشوند...! "پائولو كوئیلو"

فرنگیس

سلام تولد امام رضا(ع) برشما مبارک سید عزیز[گل]ایام به کام[گل] طرز ﺧﻮﺩﮐﺸﯽ ﺩﺭ ﻫﺮ ﮐﺲ ، ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺷﻪ...! ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ﺷﯿﮏ ، ﻧﻤﯽ ﭘﻮﺷﻪ.. ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ، ﺁﺭﺯﻭﯾﯽ ﻧﻤﯿﮑﻨﻪ.. ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ﺑﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻧﻤﯿﺪﻩ.. یکی ، دیگه به خودش نمیرسه... ﯾﮑﯽ مدام ﺗﺮﺍﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﮔﻮﺵ ﻣﯿﺪﻩ.. ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﺵ ، عکس ﯾﺎﺩﮔﺎﺭﯼ ﻧﻤﯿﮕﯿﺮﻩ...! یکی ، محبت نمی کنه ...! یکی ، دیگه محبت نمیپذیره ...! و..... اینگونه است که ﺍﮐﺜﺮ ﺁﺩﻣﻬﺎ در ٣٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﻣﯽ ﻣﯿﺮﻧﺪ و ﺩﺭ ٨٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺩﻓﻦ میشوند...! "پائولو كوئیلو"

دلسوختگان

دستانی که به دعا بر می خیزند . . . اذعان دارند که صاحب دستها امیدوار زندگیند . . . و این یعنی استجابت دعا و دست یابی به کامیابیها و کامرواییها . . !؟ [لبخند][گل]