ماهاتیر محمد

سلام که نام نازنین خداست 

349/86

باشد که خوب تر شود احوال میهنم

در خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی آمده که : با آقای ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی در خصوص لزوم مبارزه با آمریکا و از این قبیل مسایل صحبت میکردم . 

آقای ماهاتیر محمد بمن گفت : در اینکه آمریکا یک گاو وحشی است هیچ شکی نیست . اما شما با شاخ این گاو سرشاخ شده اید و ما به سینه اش چسبده ایم و از او شیر می خوریم. 

تدبیر و تعقل حتی در جنگ تن به تن هم شرط عقل است . 

ته نوشته 1: این سه را همیشه نادیده بگیر . شنیدم , گفتند و می گویند . 

ته نوشته 2: قدر قطره قطره های آب را بدانیم. با صرفه جویی یک قطره آب در روز به کمپین " قطره قطره " بپیوندید . 

خدایا سرنوشت مرا خیر بنویس 

/ 22 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دلسوختگان

پدری با پسری گفت به قهر که تو آدم نشوی جان پدر حیف از آن عمر که ای بی سروپا در پی تربیتت کردم سر دل فرزند از این حرف شکست بی خبر از پدرش کرد سفر رنج بسیار کشید و پس از آن زندگی گشت به کامش چو شکر عاقبت شوکت والایی یافت حاکم شهر شد و صاحب زر چند روزی بگذشت و پس از آن امر فرمود به احضار پدر پدرش آمد از راه دراز نزد حاکم شد و بشناخت پسر پسر از غایت خودخواهی و کبر نظر افگند به سراپای پدر گفت گفتی که تو آدم نشوی تو کنون حشمت و جاهم بنگر پیر خندید و سرش داد تکان گفت این نکته برون شد از در «من نگفتم که تو حاکم نشوی گفتم آدم نشوی جان پدر» "جامی"

مریم

سلام روز بخیر ...ماهاتیر محمد یکی از سیاستمداران بزرگ دنیاست که کشورش را با سیاست درست در مدت کوتاهی همینی کرد که ما ایرانیها خودمونو میکشیم ی بار بریم انجا ...جالبه بدونید که پارسال که انجا بودم جشن 57 سالگی تاسیس کشور را گرفته بودن یعنی تا قبل از ان کل مالزی قبایل وحشی و بدوی بودند روی درختها زندگی میکردند ...و ما ..............................ای خاک بر سر ما که اینقدر بی لیاقت هستیم ..............

دلسوختگان

گردون نگری ز قد فرسوده ی ماست جیحون اثری ز اشک پالوده ی ماست دوزخ شرری ز رنج بیهوده ی ماست فردوس دمی ز وقت آسوده ی ماست از من رمقی به سعی ساقی مانده است وز صحبت خلق بی وفایی مانده است از باده ی دوشین قدحی بیش نماند از عمر ندانم که چه باقی مانده است "عمر خیام"

مهر

[گل]

دلسوختگان

امشب از آسمان دیده تو روی شعرم ستاره میبارد در سكوت سپید كاغذها پنجه هایم جرقه میكارد شعر دیوانه تب آلودم شرمگین از شیار خواهشها پیكرش را دوباره می سوزد عطش جاودان آتشها آری آغاز دوست داشتن است گرچه پایان راه ناپیداست من به پایان دگر نیندیشم كه همین دوست داشتن زیباست از سیاهی چرا حذر كردن شب پر از قطره های الماس است آنچه از شب به جای می ماند عطر سكر آور گل یاس است آه بگذار گم شوم در تو كس نیابد ز من نشانه من روح سوزان آه مرطوب من بوزد بر تن ترانه من آه بگذار زین دریچه باز خفته در پرنیان رویا ها با پر روشنی سفر گیرم بگذرم از حصار دنیاها دانی از زندگی چه میخواهم من تو باشم � تو � پای تا سر تو زندگی گر هزار باره بود بار دیگر تو بار دیگر تو آنچه در من نهفته دریاییست كی توان نهفتنم باشد با تو زین سهمگین طوفانی كاش یارای گفتنم باشد بس كه لبریزم از تو می خواهم بدوم در میان صحراها سر بكوبم به سنگ كوهستان تن بكوبم به موج دریا ها بس كه لبریزم از تو می خواهم چون غباری ز خود فرو ریزم زیر پای تو سر نهم آرام به سبك سایه تو آویزم آری آغاز دوست داشتن است گرچه پایان راه نا پیداست من به پایان دگر نیندیشم كه همین دوست داشتن زیب

ترمه

همه چیز در زندگی گذرا و موقتی است. هروقت باران بیاید ، بالاخره بند خواهد آمد . هروقت ضربه می‌خورید، بالاخره خوب می‌شوید. بعد از تاریکی همیشه روشنایی ست. هر روز صبح طلوع خورشید می‌خواهد همین را بگوید اما شما یادتان می‌رود و درعوض فکر می‌کنید که شب همیشه باقی میماند. اما اینطور نیست. هیچ‌چیز همیشگی نیست. پس اگر اوضاع زندگی خوب است از آن لذت ببرید چون همیشگی نیست. اگر اوضاع بد است، نگران نباشید چون این شرایط هم همیشه نمی‌ماند. فقط به این دلیل که دراین لحظه زندگی‌تان سخت شده به این معنی نیست که نمی‌توانید بخندید. فقط به این دلیل که چیزی اذیتتان می‌کند به این معنی نیست که نمی‌توانید لبخند بزنید. هر لحظه برای شما شروعی تازه و پایانی تازه است. هر لحظه فرصت جدیدی به شما داده می‌شود. فقط باید از این فرصت بهترین استفاده را بکنید.

ترمه

وقتی که نمی تونیم اندیشه ها و افکارمون رو کنترل کنیم بهتره یه عبارت تاکیدی انتخاب کنیم ومدام اونو تکرا کنیم ! شاید همیشه نتوانیم اندیشه هایمان را مهار کنیم اما کلام خود را می توانیم در اختیار گیریم....تکرار بر ذهن نیمه هوشیار اثر می گذارد و انگاه بر موقعیت تسلط می یابیم . اسکاول شین

ترمه

" افراد موفق كارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلكه كارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند "